ŠC | STŠ | SG | SESGŠ | VSŠ | MIC | IOD | ENG
V okviru projekta Talentjourney vas vabimo na usposabljanje z naslovom "Digitalni dvojčki v pametni proizvodnji" (Digital Twins in Smart Manufacturing).
Termini usposabljanja: ponedeljek, 8. 2. 2021, sreda, 10. 2. 2021 in petek, 12. 2. 2021 od 14.00 do 16.00.
V okviru projekta Talentjourney vas vabimo na usposabljanje z naslovom "Razvijanje mehkih veščin skozi proces oblikovanja (Design Process)" (Developing Soft Skills Through Design Process).
Termini usposabljanja: 3. in 4. 2. 2021 od 13.00 do 15.30.
V okviru projekta Talentjournej napovedujemo naslednja brezplačna usposabljanja:
V okviru projekta Talentjourney vas vabimo na usposabljanje z naslovom "Napredna robotika v pametni proizvodnji" (Advanced Robotics in Smart Manufacturing).
Termin izobraževanja: od ponedeljka, 25. 1. 2021, do petka, 29. 1. 2021, od 14.00 do 16.00.
V okviru projekta Talentjourney vas vabimo na usposabljanje z naslovom "Celostni pogled na IoT" (Holistic view to IoT).
IoT ali internet stvari je precej širok pojem in vedno več naprav je povezanih v IoT. Na tem usposabljanju boste izvedeli kateri so ključni deli IoT in kdaj IoT res postane IoT. Preučevali bomo senzorje, preproste/domače naprave IoT, zapletene industrijske primere IoT, analizo in spremljanje podatkov ter na koncu optimizacijo glede na pridobljene podatke.
Komu je usposabljanje namenjeno?
Učiteljem, predvateljem in vsem ostalim, ki si želijo bolj poglobljena znanja o IoT.
Brezplačno usposabljanje bo potekalo 18., 21. in 22. 1. 2021 v terminu od 13.00 do 15.00.
Več o usposabljanju najdete tukaj.
Na usposabljanje se lahko prijavite tukaj.
Za prave odgovore potrebujemo pravilno zastavljena vprašanja. Dobro načrtovan proces nas lahko vodi do obojega. Pripravimo našim dijakom pot, po kateri bodo lahko osvojili potrebne veščine za 21 stoletje.
Vabimo vas na zanimivo usposabljanje kjer se boste naučili kako pripraviti in voditi hekaton.
Živimo v času velikih tehnoloških sprememb. Delovna mesta se spreminjajo. Ljudje delajo skupaj z roboti, umetna inteligenca je vse bolj prisotna. Ustvarjalnost in skupinsko delo sta veščini, ki ju moramo pospešeno razvijati. Kako to storiti? Odgovor na to vprašanje bomo iskali na brezplačnem usposabljanju "Razvoj mehkih veščin skozi ustvarjalni proces"
Datum usposabljanja: 16. 12., 17. 12. in 18. 12. 2020 od 14.00 do 16.00 ure
Na usposabljanje se lahko prijavite na POVEZAVI.
V projektu MUNERA 3 vsako leto organiziramo letno konferenco. V letošnjem letu zaradi COVID-19 situacije letne konference ne moremo organizirati v živo, zato smo se odločili za malce drugačen pristop.
V okviru področja tehnike smo pripravili brezplačen webinar katerega glavna tema bosta trajnostni razvoj in rešitve v podporo okolju in družbi.
Program srečanja 11. 12. 2020 bo naslednji:
-13.00–13.45 prof. ddr. Ana Vovk Korže: Razumevanje trajnostnega razvoja
-13.45–14.30 dr. Rok Lacko: Projekt FutureFlow in nove rešitve za izravnavo elektroenergetskega sistema in upravljanje pretokov v evropskem elektroenergetskem omrežju
Vljudno vabljeni na dogodek.
V okviru razvojnega projekta Talentjourney smo imeli izkustveno on line delavnico, pri kateri smo uporabili metodo kreativnega reševanja izzivov »design thinking«. V pomoč nam je bilo orodje MIRO. Spoznali smo proces inoviranja po metodi, ki izhaja iz potreb uporabnika – racionalnih in čustvenih. Za to metodo je značilna ekstremna osredotočenost na uporabnika ter hitro prototipiranje in testiranje rešitev.
V našem primeru je cilj projekta pripraviti module za nadnacionalno platformo centrov odličnost, ki bodo podjetjem pomagala izboljšati učinkovitost in uspešnost poslovanja, udeležencem izobraževanja pa konkurenčnost na trgu dela.
Osredotočili smo se na dva uporabnika izobraževanja: 18-letno dekle, ki se izobražuje na področju računalništva in udeleženca izobraževanja odraslih. Iskali smo izzive s katerimi se študenta spopadata v času izobraževanja in pri vstopanju na trg dela. Informacije o njima smo poskušali analizirati (obnašanje, potrebe, vrednote…), nato pa opredeliti resnični izziv, potrebe. Delali smo v skupinah z metodo »brainstorming«. Idejo smo preizkusili z udeleženci iz vrst študentov, ki so komentirali naše ugotovitve. Proces je potekal v štirih fazah »The Double Diamond Modela«: odkrivanje vpogleda v problem, definiranje področja na katerega se želimo osredotočiti, razvijanje možne rešitve in dostavljanje rešitve, ki deluje.
V okviru projekta RISE smo izdelali naslednje priročnike:
Priročnik za socialno podjetniško usposabljanje
Priročnik: Kako ustanoviti regionalni center socialnih inovacij
Značka socialega podjetnika: SEB
V zadnjih letih so znanja s področja strojnega učenja vse bolj zaželena s strani delodajalcev. Podjetja si prizadevajo zaposlovati ljudi, ki razumejo temeljna načela dela z velikimi količinami podatkov (big data) in uporabe metod strojnega učenja za načrtovanje in uvajanje inteligentnih sistemov. Take zahteve nimajo več samo podjetja, katerih glavna usmeritev je področje informacijske tehnologije, temveč se te zahteve pojavljajo tudi v drugih panogah.