ŠC  |   STŠ  |   SG  |   SESGŠ  |   VSŠ  |   MIC  |   IOD  |   ENG

Srednja ekonomska, storitvena in gradbena šola ŠC Kranj

Smo strokovna in poklicna srednja šola, ki pod svojo streho združuje kar pestro paleto izobraževalnih programov iz ekonomskega, storitvenega in gradbenega področja.

Na šoli izvajamo naslednje izobraževalne programe in izobražujemo za poklice:

Srednje strokovno izobraževanje (SSI):

• gradbeni tehnik

Srednje poklicno tehniško izobraževanje (PTI):

• gradbeni tehnik
  • frizerski tehnik

Srednje poklicno izobraževanje (SPI):

• administrator
  • trgovec/prodajalec
  • frizer
  • slikopleskar – črkoslikar
  • pečar-polagalec keramičnih oblog
  • zidar
  • tesar

Nižje poklicno izobraževanje (NPI):

• pomočnik pri tehnologiji gradnje

Poklicni tečaj (PT):

• ekonomski tehnik

Izvedbeni predmetniki prenovljenih programov obsegajo splošno teoretični del, obvezne strokovne module, izbirne strokovne module in del odprtega kurikula, ki je namenjen zlasti povezovanju s sfero delodajalcev. Poleg tega zajema izvedbeni predmetnik v vseh izobraževalnih programih interesne dejavnosti. V različnem obsegu glede na posamezni program in poklic pa dijaki v letih izobraževanja opravljajo tudi praktično usposabljanje pri delodajalcih. Še zlasti dragocene so pridobljene izkušnje enomesečnega praktičnega usposabljanja v tujini, kamor preko projekta mobilnosti napotimo zainteresirane dijake.

Strokovnost naših učiteljev se izraža v podajanju učne snovi s pomočjo sodobnih metod poučevanja, v uporabi IKT pri pouku in v uspehih ter dosežkih naših dijakov na tekmovanjih državnega in mednarodnega ranga strokovnega področja. Poleg uspešnosti na tekmovanjih strokovnih področij, so naši dijaki vedoželjni raziskovalci, dejavni so tudi na humanitarnem področju (vsako leto med drugim pripravijo kulturni program za starostnike) in so odlični športniki.

Smo šola, odprta za sodelovanje s starši, lokalno skupnostjo, delodajalci in različnimi državnimi institucijami. Smo tudi šola, ki ima posluh za dijake s posebnimi potrebami, ali dijake, ki uveljavljajo različne statusne pravice. Smo šola, ki se trudi izobraževati za poklice prihodnosti, v izobraževanje pa vtkati vrednoti, kot sta spoštovanje in znanje.

vcenter2024

junij 2024
ptsčpsn

rss  facebook  instagram tiktok youtube