ŠC  |   STŠ  |   SG  |   SESGŠ  |   VSŠ  |   MIC  |   IOD  |   ENG 

Vizija VSŠ ŠC Kranj: Postati odlična šola za poklice in družbo prihodnosti

Projekt NAPOJ

napojProjekt NAPOJ – Načrtovanje poučevanja Algoritmov in Programiranja ter OrganizaciJa skupnosti, ki ga vodi Univerza v Ljubljani, Fakulteta za računalništvo in informatiko v sodelovanju z drugimi partnerji, je bil izbran na razpisu podjetja Google CS4HS (Computer Science for High School).

Cilj projekta je vzpostaviti skupnost učiteljev in profesorjev računalništva in informatike ter jih opremiti s potrebnimi gradivi in orodji s poudarkom na poučevanju programiranja. Aktivno delovanje skupnosti bodo spodbujali predvsem »mojstri učitelji« in sicer preko regijskih usposabljanj in srečanj v živo. Za delovanje skupnosti bomo uporabili spletno učilnico na portalu SIO, kjer bodo učne priprave s primeri, forumi ter druga orodja za sodelovalno delo https://skupnost.sio.si/course/view.php?id=9376.

Projekt je namenjen vsem profesorjem s področja računalništva in informatike in predstavlja priložnost in izziv vsem, da nadgradijo raven svojih strokovnih in pedagoških kompetenc ter prispevajo k dvigu ravni znanja dijakov v Sloveniji ter posledično v Evropi in svetu.

PROJEKT MINUT NAPOJ
Cilj projekta je ustvariti okolje, ki bo omogočalo sodelovanje med učitelji, ki želijo učence in dijake pobliže seznanjati s prepletenostjo področij matematike, računalništva in informatike, naravoslovja in tehnike. Izdelali smo prototipe gradiv, s katerimi učitelji na zanimiv način učijo o MINUT področjih. Oblikovali smo skupnosti, preko katere učitelji pripravljajo, nadgrajujejo in dopolnjujejo ta gradiva, sodelujejo in si izmenjujejo izkušnje.

Skupnost nudi sodelujočim oporo za svoje delo, saj v skupnosti želimo predvsem doseči izmenjavo idej med učitelji. Zato v vsaki razvojni skupini sodelujeta učitelj računalništva in učitelj MINUT predmeta.

Učitelji dejavnosti prenesejo v razrede in pri tem spodbudijo med učenci in dijaki pozitiven odnos do MINUT področij v povezavi s humanističnim odnosom do sveta. Ker s pomočjo anket skrbno spremljamo tudi mnenja in občutke učencev in dijakov, s tem merimo rezultate glede odnosa učencev in dijakov do pridobljenih digitalnih kompetenc.

Pri pripravi gradiv se osredotočamo predvsem na to, da sta predmeta "enakovredna", torej da razvijata tako temeljna znanja iz predmeta X in temeljna znanja iz RIN. Torej se izogibamo temu, da bi bil predmet X uporabljen (in običajno preveč poenostavljen) zgolj kot vir ideje za ilustracijo koncepta iz RIN, ali pa tega, da bi bilo RIN uporabljeno zgolj kot orodje (beri: ker uporabljamo računalnik, je to že medpredmetno sodelovanje z RIN).

Kdo smo?

Projekt MINUT NAPOJ združuje (predvsem) učitelje Računalništva in informatike (RIN) in ostalih naravoslovnih predmetov, torej MINUT - M(atematika)I(nformatika)N(aravoslovje)U(metnost)T(ehnologija) predmete.
V okviru projekta:

* Se redno sestajamo na spletnih (ZOOM) sestankih in izmenjujemo izkušnje
* Razvijamo gradiva, kjer se prepletata RIN in še en predmet
* Se srečujemo na delavnicah
* Sodelujemo na konferencah: NAK, STEAMColab, DigiDakta, VIVID
* Obiskujemo kolege iz drugih držav, ki poučujejo na podoben način

Sodelujoči

V projektu sodelujejo:

* učitelji iz prakse: učitelji iz osnovnih in srednjih šol, ki vedno nastopajo v paru: učitelj računalništva in informatike in učitelj drugega predmeta (npr. fizike, matematike, biologije, kemije ipd.);
* bodoči učitelji (študenti): so ključni za zdržnost rezultatov projekta, saj bodo rezultate prenesli v svoj poklic; tudi ti nastopajo v parih kot njihovi kolegi iz prakse
* predavatelji: visokošolski učitelji (UL FRI, UL FMF in UL PEF) ter izkušeni praktiki z zgoraj omenjenih drugih predmetov
* mentorji: sodelavci Zavoda 404, ki sodelujejo tako pri snovanju kot kasneje pri mentoriranju oziroma pomoči ob izvedbi dejavnosti

vcenter2024

slovensko english      Šola prihodnosti

december 2024
ptsčpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

erasmus

 

Skupnost VSS 220

Spoštovani obiskovalec. Naše spletne strani uporabljajo piškotke. Pravno obvestilo

  Sprejemam piškotke.
EU Cookie Directive Module Information