ŠC  |   STŠ  |   SG  |   SESGŠ  |   VSŠ  |   MIC  |   IOD  |   ENG 

More Connection for Programming Perfection

Logotip

logosbeneficaireserasmusleft sl 0 1

 

 

 

 

 

 

V projektu bomo razvijali primer dobre prakse s področja učenja na daljavo. Tri partnerske šole ETŠ "Mija Stanimirovic" iz Niša (Srbija), Šolski center Kranj (Slovenija) in SPGE "John Atanasoff" Sofia (Bolgarija) bodo v okviru projekta razvijale platforma za učenje na daljavo in jo poskušale uporabiti pri izvajanju praktičnega usposabljanja z delom (PUD) v programih računalništva. Ugotovili smo, da obstaja težava pri izvajanju PUD v informacijskih podjetjih, kjer zaradi posebnosti delovnih mest, delovnega časa, omejenega prostora šoli niso pripravljeni zagotoviti ustrezne podpore. Naše mnenje je, da bo tovrstna platforma prava rešitev za ta problem.

V prvem delu projekta bo razvita platforma za uporabo v razredu. Ko bo platforma razvita bo organizirano tridnevno usposabljanje za pet učiteljev z vsake partnerske šole, ki bodo to platformo uporabljali pri pouku. Po skupnem usposabljanju se v vsaki od šol izvede interno usposabljanje, katerega namen je usposobiti predstavnike socialnih partnerjev in druge učitelje v šoli. Uporaba platforme pri poučevanju je predvidena v drugem delu projekta, ko bo opravljeno testiranje platforme za učenje na daljavo. Verjamemo, da bodo s tem projektom učenci razvijali svoje kompetence pri reševanju praktičnih nalog za razvoj svojega ustvarjalnega in inovativnega potenciala, sodelujoče šole pa bodo posodobile metodologijo učenja in izboljšale kakovost dela. Projekt se ukvarja z usklajevanjem praktičnih veščin dijakov s trenutnimi potrebami IT sektorja. Na ta način se bo projekt odzval na potrebe industrije po ustrezno usposobljenem IT-kadru, ki bo prihranil čas in finančna sredstva za prekvalifikacijo.

Transnacionalna srečanja, ki bodo organizirana v Kranju in Sofiji, bodo prispevala k boljši komunikaciji in vzpostavitvi trajnega sodelovanja med partnerskimi šolami. Pričakujemo, da bomo z izvajanjem projekta na lokalni ravni spodbudil tudi druge strokovne in poklicne šole k uvajanju inovativnih učnih metod z uporabo novih digitalnih tehnologij. Želeni učinek projekta na lokalni ravni bo motivacija socialnih partnerjev za delo z dijaki. Pričakujemo povečanje števila socialnih partnerjev, s katerimi imajo šola podpisane sporazume o sodelovanju.

Z zagotavljanjem dostopa do znanj, potrebnih v IT sektorju bomo s projektom izboljšal zaposljivost mladih, vključenih v poklicno in strokovno izobraževanje. V zadnji fazi projekta bodo projektni partnerji organizirali dogodek, na katerem bodo predstavljeni oprijemljive rezultate projekta. Dogodek bo v Nišu. Povabljeni bodo vsi partnerji in tudi druge šole za poklicno izobraževanje iz Srbije, ki se ukvarjajo s podobnimi temami. Konferenca bo učiteljem priložnost za promocijo njihovega dela.

S predstavitvijo rezultatov projekta učiteljem drugih šol v regiji bomo ozaveščali o pomembnosti posodobitve praktičnega poučevanja z nalogami, ki jih bodo učenci lahko reševali v šoli ali od doma. Po zaključku projekta bodo lahko učitelji še naprej uporabljajo platformo. Strokovnjaki iz IT podjetij s katerimi so šole podpisale pogodbe o sodelovanju in so bili deležni izobraževanja v okviru projekta, bodo razvoj platforme lahko nadaljevali in povečali sodelovanje med šolami in gospodarstvom.

Z uporabo platforme za učenje in izvajanje PUD na daljavo je dosežena uporabnost projekta na širši evropski ravni. Na ta način bo projekt spodbudil uporabo platforme za sodelovanje drugih akterjev na evropski ravni.

 

vcenter2024

junij 2024
ptsčpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

facebook  linkedin

 

um logo

logo ESRRa